tel. 605 578 054
More Website Templates @ TemplateMonster.com. December10, 2011!

Złącza taśmowe, płyty i inne akcesoria do przenośników taśmowych

Sprawne działanie przenośników taśmowych, niezbędnych w transporcie wewnętrznym wielu zakładów, uzależnione jest nie tylko od jakości i rodzaju taśmy. To złożony mechanizm, w którym istotną rolę odgrywa każdy najdrobniejszy element, począwszy od bębnów napędowych po niewielkie złącza taśmowe. Ponieważ specjalizacją naszej firmy jest produkcja i serwis taśm przenośnikowych oraz całych systemów transportowych, wytwarzamy również wiele innych elementów dodatkowych. Dzięki nim możliwa jest wymiana uszkodzonych, wyeksploatowanych detali oraz przywracanie pełniej sprawności taśm stosunkowo niskim kosztem.

W produkowanym asortymencie oferujemy wszystkie niezbędne elementy składowe ciągów transportowych od produktów gumowych takich, jak płyty czy fartuchy, po elementy z tworzyw sztucznych i metali. Oto przegląd naszych produktów.

płyty gumowe

Oferujemy szeroki wybór płyt gumowych o różnych parametrach, które doskonale uzupełnią taśmy przenośnikowe, zapewniając im trwałą, elastyczną i odpowiednio wytrzymała powierzchnię. Produkujemy płyty wulkanizowane, gładkie z przekładkami oraz modele niewulkanizowane.

fartuchy

Fartuchy uszczelniające to rozwiązanie problemów z rozsypywaniem się materiału na przenośniku. Dzięki zabezpieczeniu krawędzi transport odbywa się sprawnie, a straty materiałowe ograniczane są do minimum. Fartuchy doskonale uzupełniają wszystkie taśmy przenośnikowe.

obwody zamknięte

Obwody zamknięte to specjalistyczne taśmy profilowane, które produkujemy w formie kręgu, dzięki czemu niepotrzebne jest klejenie taśm. Brak łączeń sprawia, że w ciągu nie pojawiają się słabe punkty, a cały przenośnik jest trwalszy i posiada dłuższą żywotność.

bębny

Bębny to produkty, które odpowiadają za przemieszczanie się taśmy, dlatego stanowią jeden z najważniejszych elementem systemy transportowego. Oferujemy zarówno bębny napędowe, jak i zwrotne oraz napinające. Te ostatnie sprawiają, że taśma przenośnikowa zachowuje odpowiednią sprężystość.

leje spustowe

Leje spustowe to elementy wyposażenia przenośników, które umożliwiają zrzucanie przenoszonego przez taśmy profilowane materiału do podstawionych pojemników lub do mieszarek, bębnów czy innych urządzeń produkcyjnych. Oferujemy trwałe modele o różnych kształtach i parametrach.

zgarniacze

Elementy wyposażenia z tej kategorii produktów usprawniają transport i zrzucanie materiałów o specyficznej konsystencji, dzięki której np. przylegają do podłoża. Z pomocą skrobaków taśma przenośnikowa zostaje oczyszczona i może ponownie wykonywać swoje zadanie.

progi

Progi to grupa produktów, z pomocą których powstają wygodne w transporcie taśmy progowe. Specjalne ograniczniki umożliwiają transport pod górę i w dół oraz ułatwiają zagarnianie materiału.

krążki

Produkty w tej kategorii to rolki obrotowe ułożyskowane z osią, dzięki którym taśma przenośnikowa może wykonywać przypisany jej ruch. Oferujemy krążki w różnych rozmiarach, dostosowane do konkretnego typu przenośnika.

połączenia

Niewielkie elementy umożliwiają scalanie poszczególnych części taśm, dzięki czemu stanowią one nierozerwalną całość podczas pracy. Oferujemy między innymi złączki płytkowe, z tworzywa, typu alligator, SL, MS.

krążniki

Krążki lub rolki z tej grupy produktów to elementy, które doskonale zastąpią klasyczne taśmy przenośnikowe. Dzięki możliwości obracania się usprawniają, a nawet wymuszają ruch przedmiotów transportowanych przez przenośnik.

falbany

Oferujemy gotowe elementy wyprofilowane na kształt falban, które ograniczą krawędzie taśm transportowych i wyeliminują ryzyko zsypywania się materiałów lub produktów.

taśmy profilowane

Taśmy to podstawowy element wyposażenia każdego przenośnika, a od ich kształtu i cech fizycznych zależy funkcjonalność systemu transportu bliskiego. Zależnie od potrzeb i rodzaju przenoszonych materiałów oferujemy taśmy przenośnikowe profilowane z progami, gładkie, taśmy olejoodporne, taśmy z zabierakami i wiele innych.

więcej o taśmach

Inspekcje prewencyjne

oferujemy program inspekcji mających na celu eliminację zagrożęń i plan remontów